Mahallenin Mutlu Bebeği

2013-02-26 16:28:00

Psikolojik Danışman ve Ebeveynlik Uzmanı Tansu Oskay, Pozitif Psikoloji yaklaşımıyla Ebeveynlik çalışmaları ile doğdukları andan itibaren bebekler ve anne-babalarına ulaşıyor…

The Happiest Baby Education Association’ın Tansu Oskay aracılığı ile Türkiye’de verdiği“The Happiest Baby on the Block- Mahallenin Mutlu Bebeği” eğitimleri İstanbul Doğum Akademisi’nde Ocak ayında başladı. Ocak ve Şubat ayında gerçekleşen grupları anne-ve baba adaylarından yoğun ilgi gördü. Hamilelerin ve eşlerin yoğunlukta katıldığı eğitim bebek bakımı ve doğum süreci eğitimlerine yoğunlaşan çiftleri, verdiği bilgilerle ve uygulamalı örneklerle bebeğin doğduğu andan sonrasına psikolojik olarak hazırlıyor.

İşte 7 Mart günü 3. Kez Bebek Bekleyen Çiftler ile buluşacak olan Amerika’nın ünlü “Mutlu Bebek-Mutlu Ebeveyn” konseptli eğitiminin detayları:

“The Happiest Baby on the Block- Mahallenin Mutlu Bebeği” NEDİR?

Dünyaca ünlü Pediatrist Dr. Harvey Karp tarafından geliştirilen eğitim programı, Yeni Doğmuş Bebeklerin dünyaya geldikten sonra, ilk haftalarda yaşadıkları zorlu adaptasyon dönemini rahatlıkla atlatmaları ve bu dönemi tüm ailenin mutlu geçirmesi için Ebeveynlere yol gösteriyor.

“The Happiest Baby ” Eğitiminin Ailelere Kazandırdıkları:

  • “Daha Az Ağlayan- Daha Çok Uyuyan Bebek” sloganı ile, ebeveynlerin özellikle doğum sonrası ilk 4 ay faydalanacağı bilgi ve uygulamaları Anne-Babalara ulaştırıyor.
  • Kolik tanımını açarak, sebepsiz ağlamaları anlamlandırıyor, ailenin bu anlamları fark etmesini sağlıyor.
  • Bazı bebek bakım yöntemlerinin, işe yaramadığı dahi düşünülen bazı yaklaşımların nasıl deneneceğini ve bu denemelerde nasıl başarı sağlanacağını öğretiyor.
  • Doğal Ebeveynlik tarzına katkıda bulunuyor.

Devamı için lütfen http://www.1baba1anne.com/thehappiestbaby/ buyrun...

108
0
0
Yorum Yaz