Figen Küçükkoner Kırca İle Röportaj

2013-02-07 16:57:00
Figen Küçükkoner Kırca İle Röportaj |  görsel 1

Her hafta olduğu gibi röportaj bölümlerimizde anne ve babalarımız sağ olsunlar sorularımızı en içten şekilde cevaplıyorlar.Bu hafta da bizlerle bir anne,bir ebeveyn koçu,aile danışmanı,sevecen,anlayışlı bir anne var,Figen Küçüköner Kırca bizlerle.Onu daha iyi tanımak,aklımızda olan yada sizin de belki merak ettiğiniz soruları biz sorma imkanına sahip olduk.

En Trend Anne Bebek Çocuk fuarı vardı geçenlerde biliyorsunuz orada tanıştık biz Figen hanımla ,yazımıza bakmak isterseniz tık tık lütfen ..Nasıl sevecen,nasıl güzel bir ses tonu var görmelisiniz .İpek 1cimcime ile ve bizimle çok ilgilendi.Anne olmanın ve yapmış olduğu işten dolayı belki de ama bize çok iyi davrandı ,sorularımızı cevapladı.Daha sonra ee siz annesiniz ve röportaj bölümümüzde neden bizimle olmuyorsunuz dediğimiz zaman Figen hanım tabiki dedi ve sorularımızı cevapladı.Daha nice soru var aslında ona soracağımız…

Figen hanıma çok teşekkür ediyoruz ve bu söyleşimizi sizlerle paylaşmaktan çok mutlu oluyoruz…

Figen hanım merhaba,kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

Öncelikle ilginiz ve bu ropörtaj için çok teşekkür ederim. Konyalıyım; orada büyüdüm, üniversiteye kadar orada okudum. Sonra İstanbul; Boğaziçi İktisat mezunuyum. 15 seneyi aşkın bir kurumsal hayat tecrübem var; ağırlıklı pazarlama alanında. Koçlukla tanışmam ve profesyonel koçluk eğitimleri almamla hayatımın ikinci kariyeri başladı. Şirketim Lifefocus’u kurdum. Temelinde koçluk yaklaşımı olan bireysel ve kurumsal gelişim programları ile eğitimler ve danışmanlık projeleri yapıyorum. Bu alanlardan biri olan anne baba koçluğu benim Türkiye’ye getirmeye ve gerek anne babalar gerekse şirketler ile tanıştırmaya çalıştığım önemli bir alan. İngiltere’de benim de eğitim aldığım Parent Coaching Academy ile işbirliğim var. Yıllardır burada birçok programı uyguladım. Halen de heyacanla yeni şeyler hazırlamaya, üretmeye çalışıyorum.

Anne olacağınızı öğrendiğiniz an neler hissettiniz?

Oğlum Yiğit şu an 11 yaşında. Dolayısıyla oldukça uzun bir zaman gibi geliyor ta o döneme gitmek ama unutulması mümkün değil. Çok büyük bir mutluluktu ve heyecan tabii. Ama o kadar rahat bir hamilelik geçirdim ki. Doğumdan sonra Yiğit’i kucağıma aldığım o ilk an ise mucizevi ve unutulmaz. O sıcaklık hissi hiçbir şeye değişilemez.

Röportajımızın devamını merak ediyorsanız hadi buyrun http://www.1baba1anne.com/figenkirca/

228
0
0
Yorum Yaz